Anasayfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çare

Çare Empty Çare

Mesaj tarafından HarryPotter Perş. Ara. 13, 2007 8:45 am

Çare grubu 1993 yılında Murat Şimşek (Elektrik Gitar), Özgür Akça (Klavye), Cenk Oral (Davul), Serhat Doğan (Bas Gitar), Alpdoğan Akyüz (Akustik Gitar) tarafından kuruldu. Dönemin popüler rock ve blues şarkılarını ve en çok da sevdikleri şarkıları çalarak canlı müzik piyasasına adım attılar.

İzmir Bornova’nın yeni yeni oluşmakta olan üniversite öğrencisi tabanlı ve rock ağırlıklı canlı müzik geleneğine amatör ve enerjik ruh katan ilk rock gruplarından olan ÇARE, Bornova Naz Bar başta Guardian Rock Bar ve Alsancakta da Punto olmak üzere çeşitli mekanlarda müzik yaptı. 2000 yılında Özgür Akça’nın askere gitmesi ile birlikte Çare çalışmalarını NORMAL adı altında devam ettirdi. Ancak grupta davulda Cenk Oral’ın yerini Özgür Elmalık, Özgür Akça’nın yerini ise Hakan Kireçkaya aldı. Poem Pruduction ile anlaşmış olan NORMAL, Onur Önok prodüktörlüğünde Daha grunge bir sound yaratan grup, 2002 yılında grup elemanlarına ait bestelerden oluşan albümü hazırladı. altı ay süren stüdyo çalışmalarının ardından albüm basım aşamasındayken gruptaki anlaşmazlıklar yüzünden albüm çıkarılamadı.
Gruptan Murat Şimşek ve Özgür Akça, 2003 yılında tekrar ÇARE adı altında müzik çalışmalarına başladılar.

Çeşitli konser ve organizasyona katılan grup, 2004 yılı sonlarında albüm çalışmalarına başladı. Sözleri grubun fahri üyesi Cenk Oral’a ait olan “Bana Beni Sorma” adlı şarkıyı başlangıç noktası kabul eden yeni ÇARE, grup üyelerinin ulaşmış olduğu müzikal ustalığı, birikimi ve yeni duyguları bir albümle aktarma kararı aldı. Bir yıllık beste, söz, aranjman ve kayıt sürecinin ardından 2005 Kasım ayında ‘Bana Beni Sorma” adlı albüm ortaya çıktı. Albümde kendilerine özgü bir sound yaratmak amacıyla etnik enstrümanlardan yararlandılar. Geleneksel rock formuna sıkı sıkıya bağlı kalmak, ya da pop müzik kolayına kaçmak yerine, özgür müzik yapıyor, özgür söz yazıyorlar
HarryPotter
HarryPotter
Admin
Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
Çare Left_bar_bleue1000/1000Çare Empty_bar_bleue  (1000/1000)

http://hptr.realbb.net

- Similar topics