Anasayfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bellatrix Lestrange

Bellatrix Lestrange Empty Bellatrix Lestrange

Mesaj tarafından HarryPotter Paz Ara. 02, 2007 5:14 am

Bellatrix Lestrange

Uzun zamandır tatilin başlamasını bekliyordum ki kitapları şöyle bir gözden geçirebileyim.

Geçende gözüme şu bölüm takıldı:

-"Kim şüpheleniyormuş benden? dedi Malfoy öfkeyle " son defa söylüyorum,ben yapmadım,tamam mı?O Bell denen kızın kimsenin bilmediği bir düşmanı olmalı.Bana öyle bakma!Senin ne yaptığını biliyorum,aptal değilim,ama yürümeyecek,seni durdurabilirim!"

Bir duraklamanın ardından Snape usulca,"Ah...Görüyorum ki Bellatrix Teyze sana Zifinbend öğretiyor,"dedi."Efendinden hangi düşünceleri saklıyorsun,Draco?" (MP sf:299)

Bu bölümü tekrar tekrar okuyunca şu sonuç çıkıyor:

Zihinbend'e yeni başlamış biri -Draco- bile Voldemort'tan düşüncelerini saklayabilir.

Tabii inanılacak gibi değil ama yıllardan beridir gelmiş geçmiş en karanlık büyücü olan Voldemort'u ve dünyanın en güçlü büyücüsü kabul edilen Dumbledore'u - en azından birini- Zihinbend ile kandırmış olan Snape tam da bunu ima ediyor.

Tabii sadece Draco'dan laf almaya da çalışıyor olabilr.Söz konusu Snape olunca insan ne düşüneceğini şaşırıyor ne de olsa...

"Yanıldığını düşünüyorsun öyleyse?Ya da benim,artık nasıl becerdiysem,onu kandırdığımı?Karanlık Lord'u,yani dünyanın gördüğü en büyük büyücüyü,en yetkin Zihnefend üstadını kandırdığımı,öyle mi?" (MP sf:32)

Snape Karanlık Lord'u kandırmanın mümkün olmadığını söylüyor.Ama Voldemort'tan ve ondan daha güçlü olan Dumbledore'dan en az birini uzun süredir ustalıkla kandırdığını biliyoruz.Dolayısıyla Snape yalan söylüyor.Birçoğumuzun da zorda kalınca başvurduğu taktiği kullanıyor.

Örnek vermek gerekirse:Diyelim ki kardeşimizle tartışıyoruz herhangi bir konuda ve annemiz de bizimle aynı fikirde.Kardeşimiz üstümüze geliyor ve biz söyliyecek bir şey bulamıyoruz.Ben şahsen hemen şöyle derim:"Anne de benim gibi düşünüyor!Sen ona inanmıyor musun!Ondan iyi mi bileceksin!Anneee...bak sana yalancı diyor!!!"Ve tartışmasız galip ben olur kardeşimi gönderirim.(tabii artık büyüdük bu taktik eskidi.)

Snape ne kadar uğraşsa da Bellatrix ona güvenmemek te ısrarcı.Bu da demektir ki Bellatrix Karanlık Lord'a yeterince bağlı değil.-ki kendisi her fırsatta yüksek sadakatini belli etmekten çekinmemiştir-:

"Karanlık Lord yeniden güçlenecek,Crouch!Bizi Azkaban'a at biz bekleriz!O yeniden güçlenecek ve bizi almaya gelecek!Yalnız biz ona sadık kaldık!Yalnız biz onu bulmaya çalıştık! (AK sf:699)

Unutmayalım ki bir liderin bayrağı altına girenler kayıtsız şartsız onun dediklerine güvenmeyi ve isteklerini uygulamayı baştan kabul etmişlerdir.Yoksa Snape bu kadar uzun süre Dumbledore'un yanında kalamazdı-kimse ondan hoşlanmıyordu-

Şimdi başka bir şeye dikkat çekmek istiyorum:

Mahkeme başkanı olan Mr Crouch Bellatrix ve yanındakilerin suçlarını şöyle açıklıyor:

"-şimdiye kadar bu mahkemede eşine benzerine rastlamadık.Aleyhinizdeki delilleri dinledik.Siz dördünüz bir Seherbaz olan Frank Longbottom'ı yakalayıp ,sürgündeki efendiniz Adı Anılmaması Gereken Kişi'nin yerini bildiği düşüncesi ile,üzerinde Cruciatus lanetini uygulamakla suçlanıyorsunuz.Ayrıca ,Frank Longbottom size bilgi vermeyince Cruciatus lanetini onun karısı üzerinde de uygulamakla suçlanıyorsunuz." (AK sf:698)

İşin ilginç yanı şu:

Frank Longbottom bir Seherbaz.Ve biliyoruz ki Voldemort ortadan kaybolduktan hemen sonra tüm seherbazlar dünyanın her tarafında onu köşe bucak onu aradılar.Eğer Frank onun yerini bilseydi hiç durur muydu?Ve Bellatrix de Frank'in böyle bir şey bilemeyeciğini bilmiyor olamaz- ki onun keskin zekasının farkındayız,Snape'in birşeyler çevirdiğinden bildiğimiz kadarıyla sadece o şüpheleniyordu-Hadi diyelim ki Longbottom'ların bu bilgiye sahip olduklarını düşündüler ve onlara işkence ettiler...Peki nasıl yakalandılar?Genç Barty Crouch'u saymazsak diğer üç Ölüm Yiyen bayağı güçlü olmalı.Ortadan kaybolmaları pek de güç olmasa gerek -ki Bakanlık'ın şimdiye kadar Hogwarts'ta ölen Ölüm Yiyen'i saymazsak kimseyi yakalayamadığını unutmayalım.Hem yakalandıktan sonra da kendilerini kurtarabilirlerdi herhalde -onları suçlayan Longbottomlar'ın durumlarını göz önünde bulundurursak.Ama hayır onlar yakalanmayı tercih ettiler.Üstüne üstlük Bellatrix'in söylediklerine bakılırsa kendilerini Azkaban'a attırmak için çalıştılar.

------------------------------

SONUÇ: BELLATRİX R.A.B. OLABİLİR

Bellatrix'in Zihinbend yapabildiğini biliyoruz.Karanlık Lord'un kandırılabileceğini bildiğini biliyoruz.(Snape'e hiçbir zaman güvenmedi.)Ve Bellatrix'in Voldemort için ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz.(Geçmişte ona çok önemli ve çok kıymetli bir şey emanet edecek kadar güvenmesi ve hatta tüm yıl boyunca saklanırken Bellatrix'i kurtarmak için Bakanlık tarafından görülme riskini alarak Bakanlık'a girmesi yeter herhalde.)

Bellatrix'in iyi tarafta olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.Bence o kendi hesabına çalışıyor.(Ne de olsa bir Slytherin).Başlangıçta ona hayran olabilir.Ama zamanla aradığını bulamamış,Voldemort'un kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını anlayınca kendi hesabına çalışmaya başlamış olmalı.Ama onun karşısına geçecek kadar güçlü değil.Bu yüzden de ona sadakat yeminleri ediyor.Herkes Karanlık Lord'un geri döneceğinden hatta yaşadığından şüpheliyken o onun döneceğini bildiğinden kendini Azkaban'a attırıyor.

Bence Dumbledore bir konuda yanılıyor,gerçi yanıldığını o öldükten sonra anladık.Hortkuluklardan başka birinin daha haberi var.Kim mi?Bellatrix Lestrange.Ve Dumbledore'dan önce davranıp mağaradaki Hortkuluk'u yok eden de o.Hortkuluk'u almak için en az iki kişi gerektiğini biliyorum.Ve ona yardım eden de Genç Barty'den başkası değil.Ne de olsa Bellatrix ve Genç Barty'nin sihir güçlerini toplasak Dumbledore'unkiyle boy ölçüşemez -Harry'yi hesaba katmıyorum daha.Kanımca Barty ne yaptığının farkında değildi.Karanlık Lord'a olan bağlılığını dördüncü kitapta gördük.Varitaserumun etkisi altındaykenki hal ve hareketleri yeterince iyi.

"Karanlık Lord'a
Biliyorumki sen bunu okumdan çok önce ölmüş olacağım ama sırrını keşfedenin ben olduğumu bilmeni istiyorum.Gerçek Hortkuluk'u aldım,elimden geldiğince çabuk yok etmeye niyetliyim.Dengimle karşılaştığında bir kez daha ölümlü olacağın umuduyla,ölümle yüz yüze geliyorum.
R.A.B."

Burada şuna dikkat etmek gerek:

"...sen bunu okumadan çok önce ölmüş olcağım..."

Birçoğumuz burdan R.A.B. nin çoktan ölmüş olduğu sonucuna varabilir.Ama hayır.

"...sen bunu okumadan çok önce..."

Voldemort henüz o notu okumadı.Notu okuyan sadece bizim Altın Üçlü.Bellatrix Voldemort'un çok uzun süre Hortkuluk'u kontrol edip incelemeyeciğini düşünmüş olabilir.

Sonunda ne olacağını bilmiyorum.Bildiğim tek şey Harry ya da Neville'in ya da ikisinin birden Bellatrix'ten intikamlarını alacakları ya da en azından bu fırsatı yakalayacakları...
HarryPotter
HarryPotter
Admin
Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
Bellatrix Lestrange Left_bar_bleue1000/1000Bellatrix Lestrange Empty_bar_bleue  (1000/1000)

http://hptr.realbb.net