Anasayfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZİHNİN ŞİFRESİ

ZİHNİN ŞİFRESİ Empty ZİHNİN ŞİFRESİ

Mesaj tarafından HarryPotter Cuma Kas. 02, 2007 9:00 am

Türkiye’nin geleceği bu şifrede saklı...

Kendinizi ve potansiyelinizi ne kadar biliyorsunuz?..

Benzersiz ve üst düzey potansiyele sahip olduğunuzu biliyor musunuz?..

Nöro Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren Ethem Kocabaş, çocuğunuzun gelecekteki mesleğinin şifrelerini Zihnin Şifresi’nde açıklıyor.

“Bugün bilimsel çalışmalar göstermektedir ki bir insanın beyni 1,5 - 2 yaşları arasında maksimum sinaps bağlantısı seviyesine ulaşmaktadır. Bu nedenle bu yaş aralığından itibaren var olan sinaps bağlantılarının uygun çevresel ortamlarla desteklenmesi son derece önemlidir. Bu desteğin sağlandığı etkileşimlerden birisi de oyuncaklardır,” diyor Ethem Kocabaş. Çocuğa sunulan ve oynamayı tercih ettiği oyuncağın onun zeka, merak alanı ve karakter özelliklerinin gelişimi üzerinde önemli etkileri var. Ethem Kocabaş’ın yazdığı Zihnin Şifresi’nin ana konusu da bu! Çocuğunu anne karnından itibaren bilinçli bir şekilde desteklemek ve ona yaşam boyu koçluk desteği vermek isteyen ebeveynler, meslek seçimi aşamasında olan gençler, mesleğinin zihin süreçleri açılımını keşfetmek isteyen çalışanlar, şirketlerin insan kaynakları ve eğitim departmanı çalışanları, eğitim bilimciler ve yöneticiler kitaptan en üst düzeyde yararlanabilecekler.

Zihnin Şifresi hangi sorulara cevap veriyor?

- Başarılı ve mutlu olacağım meslekler nelerdir ve bunu nasıl anlayabilirim?
- Mesleki başarılarımı nasıl üst düzeyde yaşayabilirim?
- Eğitimlerde bilginin eyleme dönüşmesini nasıl sağlayabilirim?
- Çocuğumun gelişimine anne karnından itibaren nasıl destek olabilirim?
- Çocuğumu keşfetmek için oyuncaklardan nasıl destek alabilirim?
- Okul öncesi eğitim hayatından itibaren çocuğuma eğitim yaşamında nasıl zihin koçluğu desteği verebilirim?
- Motivasyonu yaşamımda kalıcı olarak nasıl temin edebilirim?
- Ben aslında kimim ve bilmediğim ne özelliklerim var?

Ayrıca kitap da Ethem Kocabaş’ın mesleğinde Türkiye ve dünya çapında başarılara imza atmış çok sayıda bilim-sanat insanı ile gerçekleştirdiği paylaşımlara da yer veriliyor.

Zihnin Şifresi, kendi içinizde yapacağınız çok özel bir yolculuğu kapsıyor. Ethem K
HarryPotter
HarryPotter
Admin
Admin

Erkek

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
ZİHNİN ŞİFRESİ Left_bar_bleue1000/1000ZİHNİN ŞİFRESİ Empty_bar_bleue  (1000/1000)

http://hptr.realbb.net