Karanlık Sanatlara KArşı Savunma Dersi

Aşağa gitmek

Karanlık Sanatlara KArşı Savunma Dersi

Mesaj tarafından HarryPotter Bir Ptsi Ekim 08, 2007 10:59 am

Karanlık Sanatlar
Karanlık sanatlar diğer sihir ile alakalı bilimlerden farklıdır. Büyünün çoğu doğal olarak meydana çıkar. Hem iyi hem kötü için kullanılabilir. Bazı büyüler gerçekten kötüdür ve bu büyüler kötü amaçlar için kullanılırlar. Bu büyülere lanet denir. Lanetler karşı tarafa zarar ve ya acı vermek amacıyla yapılırlar. Bu lanetlerin kullanıldığı alanın ismi Karanlık Sanatlardır. Buna rağmen, birine herhangi bir lanet göndermek, o kişinin Karanlık Sanatları kullandığı anlamına gelmez. Sadece o büyüyü yapanın neyi kastettiği önemlidir. Eğer kötü amaçlı kullanıyorsa o kişi Karanlık Sanatları kullanıyor demektir. Kötü amaçlı kullanmıyorsa o kişinin Karanlık Sanatları kullandığını söyleyemeyiz.

Bir çok olayda ayırım yapmak çok zordur. Fakat Kara Büyü büyücü ve cadıların eğitiminde önemli bir anahtardır, bu yüzden Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersi Hogwarts’ın en önemli derslerinden biridir. Bazı farklı okulların Karanlık Sanatların ta kendisini öğretmek gibi bir üne sahiptir. Buna en basit örnek Durmstrang okuludur.Kara büyü sözleri
Kara Büyü sözlerine ‘Lanet’ diyoruz. Tipik Karanlık Büyü sözleri asanın silah gibi kullanılmasıyla yapılan Saldırgan büyülerdir. Lanetlerin açığa çıkardığı enerji, nüfus eden kişide ya da şeyde sihirsel olarak fiziksel zarara yol açar. Uğursuzluk büyüleri diğer Karanlık Büyülere göre farklıdır. Bu tür büyüler hedefine daha az zarar verirler. Bu büyülerin Karanlık Büyü olması gerekmez. Bu büyüyü yapan büyücünün maksadına bağlıdır.

Kara Büyüler normal lanetlerden daha öte bir şeydir. Bu tür büyülerin maksadının kötü olmasını ve özgür irade ile yapılmasını gerektirir (Ör. Imperius Lanet.); yada o kişiyi öldürmesi gerekir. (Ör. Avada Kedavra Laneti) Bu tür büyüler gerçekten Kara Büyü içerir. Karanlık Büyüler, basit lanetlerin çok daha fazlasıdır. Voldemort yıllarca ölümsüz olmanın yollarını aradı. Bu yol Kara Büyünün bir örneğidir. Bunun en büyük kanıtı, Voldemort’un bu işi doğa kanunlarını hiçe sayarak yapmasıdır.

Dumbledore Taşlaşmış insanları ‘Kara Büyü’nün’ en ileri derecesi olduğunu söylemişti.’

_________________
HarryPotter
HarryPotter
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 649
Yaş : 24
Kayıt tarihi : 04/09/07

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
1000/1000  (1000/1000)

Kullanıcı profilini gör http://hptr.realbb.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz