Çapulcular

Aşağa gitmek

Çapulcular

Mesaj tarafından HarryPotter Bir Cuma Ara. 07, 2007 8:20 am

Çapulcular
Harry Potter serisindeki bir arkadaş grubu olan çapulcular 1971 yılında kuruldu.


James ve Lily Potter

James Potter büyücü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Öğrenimini Hogwarts'ta yapmaya karar verdi ve 1971 yılında Hogwarts'a kaydoldu. Geleceği parlak bir öğrenci olan James Potter henüz ikinci yılında olmasına rağmen Sınıf Başkanı seçildi. En iyi arkadaşları ise Sirius Black, Remus J.Lupin ve Peter Pettigrew'dir. Beraberce Çapulcu grubunu kurmuş ve Çapulcu Haritasını yapmışlardır. James Potter'ın gruptaki adı ise Çatalak'tır.

James'in okulda en nefret ettiği öğrenci Snape'tir. Ancak bu nefreti karşılıksız değildir. Snape de ondan Sirius Black'in kendisine kurduğu tuzaktan kendisini kurtardığı için (ve belki de Lily Evans'a olan sevgisinden dolayı) nefret etmektedir.

James Potter harika bir Quiddich oyuncusudur. Takımda Kovalayıcı pozisyonunda oynamaktadır.

James Potter 1978 yılında Hogwarts'tan mezun olduktan sonra orada tanıştığı Lily Evans ile 1979 yılında evlenmiştir. Bu evlilikten 31 Temmuz 1980 yılında Harry Potter adlı bir çocukları olmuştur. Zümrüdüanka Yoldaşlığı'na katılarak Voldemort a karşı savaş vermiştir. Ancak bir zamanlar en yakın arkadaşlarından biri olan Peter Pettigrew'in bulundukları yeri Karanlık Lord'a söylemesiyle Voldemort tarafından öldürülmüştür.

Lily Evans 1960'da doğdu. Ailesi Muggle olan Lily 1971 yılında Hogwarts'a davet edildi. Çok yetenekli bir öğrenci olan Lily James Potter gibi daha ikinci yılındayken Sınıf Başkanlığı'na getirildi. O bir Gryffindor öğrencisiydi. Gözleri parlak yeşil ve saçları koyu kırmızıydı. Onu başkalarından ayıran en önemli özelliği çok sevimli olmasıydı. Tüm bu özellikleriyle okuldaki birçok erkeğin dikkatini çekmişti. Özellikle de James Potter'ın...

1978'de Hogwarts'tan mezun olduktan sonra 1979 yılında James Potter'la evlenip Potter soyadını aldı. 1980 yılında Harry isimli bir bebek dünyaya getirdi. Ancak Voldemort'un 31 Ekim 1981'de gelip onları öldürmesiyle hayatı sona erdi. Ancak çocuğunu daima kanıyla korudu. Bu da Harry Potter'ın tarihte Voldemort'u (neredeyse) yok edebilen tek insan olmasını sağladı...

Sirius Black

Sirius Black, James Potter'ın okul yıllarından beri en yakın arkadaşıdır. Ayrıca Hogwarts'ta James Potter, Peter Pettigrew ve Remus J.Lupin ile birlikte Çapulcular grubunu kurmuşlardır. Sirius Black bir animagustur. Takma ismi ise Patiayaktır.

Aynı zamanda Potter'ların sır saklayıcısı olan Sirius onları öldürmekle suçlanıp Azkaban Hapishanesi'ne gönderilmiştir. Harry'nin 3. yılında Azkaban'a girmesine sebep olan Peter Pettigrew'in Hogwarts'ta olduğunu farketmiştir ve ondan intikam almak için Animagus olmasından yararlanarak bir köpeğe dönüşüp 1993 yılında Azkaban'dan kaçmıştır.

Sirius Black aynı zamanda Harry Potter'ın vaftiz babasıdır. Siyah saçları ve gözleri vardır. Ayrıca Şahgaga adlı bir hipogrife sahiptir. Ancak 1996 yılında kuzeni Bellatrix Black Lestrange tarafından Gizem Dairesi'nde öldürülmüştür

Peter Pettigrew

Peter Pettigrew 1960 yılında dünyaya gelmiştir. Tombul ve sarışın bir çocuk olan Peter bir zamanlar en yakın arkadaşları James Potter, Sirius Black ve Remus Lupin ile aynı zamanda Hogwarts'ta eğitim görmeye başlamıştır. Diğer üçü kadar yetenekli ve zeki olmasa da o da Çapulcu grubunun bir üyesi olmuştur. Takma ismi Kılkuyruk'tur.

Ancak Karanlık Lord'un güçlenmeye başladığı sıralarda onun yandaşı olmaya karar vermiş; James ve Lily Potter'ın nerede saklandıklarını Voldemort'a söylemiştir. Bir çatışma sırasında da baş parmağını kaybetmiştir.

Voldemort Harry Potter'a yenildikten sonra yaşamını bir fare olarak geçirmiştir.(Scabbers Kasım 1981-Haziran 1994) Daha sonra Sirius Black onun Hogwarts'ta olduğunu anlamış ve onu bulmaya gitmiştir. Peter Pettigrew ise ondan kaçmış ve yeniden Karanlık Lordunu aramaya başlamıştır, onu bulduğunda ise ona etini vererek yeniden canlanmasını sağlamıştır.

Remus Lupin

Remus Lupin daha çok küçükken bir kurtadam tarafından (Fenrir Greyback)ısırılmıştır. Yani Hogwarts'a başladığı zaman bir kurtadamdı. Albus Dumbledore Lupin için Şamarcı Söğüt'ü dikti ve ağaçtan Hogsmeade köyüne uzanan bir tünel açtı. Bu sayede Lupin dolunay çıkıp da bir kurtadama dönüştüğünde başka insanlara zarar veremiyordu. Hogwarts'a geldiğinde Gryffindor binasına seçildi. Tıpkı en yakın arkadaşları James Potter, Sirius Black ve Peter Pettigrew gibi..

Lupin bir animagus olguğu için arkadaşları da çaba göstererek bi animagus oldular ve Çapulcu grubunu kurdular. Lupin'in bu grup içindeki adı Aylak'tır.

Lupin 1978 yılında Zümrüdanka Yoldaşlığı'na katılmıştır. Daha sonra ise 1993-1994 yıllarında Hogwarts'ta Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersi öğretmenliği yapmıştır. ‎

_________________
HarryPotter
HarryPotter
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 649
Yaş : 24
Kayıt tarihi : 04/09/07

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
1000/1000  (1000/1000)

Kullanıcı profilini gör http://hptr.realbb.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz