CAĞLAR BOYU QUIDDITCH

Aşağa gitmek

CAĞLAR BOYU QUIDDITCH

Mesaj tarafından HarryPotter Bir Cuma Kas. 23, 2007 10:30 am

ÇAĞLAR BOYU QUIDDITCH, Hogwarts kütüphanesinin en popüler kitaplarından biri. Kütüphanecimiz Madam Pince’in bana söylediği kadarıyla, hemen hemen her gün elleniyor, kirletiliyor, özetle çeşit çeşit kötü muameleye maruz kalıyormuş ki bu bir kitap için büyük bir iltifattır. Düzenli olarak Quidditch oynayan ya da seyredenler Mr Whisp’in kitabından çok hoşlanacak, tıpkı büyücülük tarihinin tamamıyla ilgilenen bizler gibi. Nasıl ki biz Quidditch’i geliştirdiysek, Quidditch de bizi geliştirdi; Quidditch yaşamın her alanındaki cadılar ve büyücüleri birleştirir, coşku, zafer ve (Chudley Cannons taraftarları söz konusu olduğunda) umutsuzluk anlarını paylaşmamızı sağlar.

İtiraf etmeliyim ki Madam Pince’i çok sayıda kopyası çıkarılsın ve daha çok insana ulaşsın diye kitaplarından birinden ayrılmaya ikna etmekte güçlük çektim. Hatt, kitabın Muggle’lara açılacağını söylediğimde bir süre dili tutuldu. Dakikalarca kıpırdayamadı, gözlerini bile kırpıştırmadı. Kendine geldiğinde bana aklımı yitirip yitirmediğimi soracak kadar da düşünceli davrandı. Onun memnuniyetle bu konuda temin ettikten son, kendisine bu beklenmedik karara niçin vardığımı açıkladım.

Muggle okuyuculara Comic Relief’in çalışmalarını tanıtmaya zaten gerek yok. O sebepten, Madam Pince’e yaptığım açıklamayı sadece bu kitabı satın almış cadılar ve büyücüler için tekrar ediyorum. Comic Relief yoksulluk, adaletsizlik ve felaketle mücüdele etmek için kahkayı kullanıyor. Kitlerin neşesi, büyük miktarda para dönüşüyor (1985’te işe başladıklarından beri 174 milyon pound – yani otuz dört milyon Galleon’un üzerinde). Bu kitabı satın alarak –almanızı da şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü para vermeden uzun okursanız, kendinizi bir Hırsız Laneti’nin hedefi konumunda buabilirsiniz- bu sihirli göreve siz de katkıda bulunmuş olacaksınız.

Bu açıklamanın Madam Pince’i kütüphane kitaplarından birini Muggle’lara açma konusunda rahatlattığını söylesem, okuyucularımı kandırmış olurum. Bir sürü başka seçenek önerdi. Comic Relief’e kütüphanenin yanıp kül olduğunu bildirmek ya da ardımda herhangi bir talimat bırakmaksızın pat diye düşüp öldüğümü söylemek gibi. Ona bütün bu seçenekler arasında ilk planı tercih ettiğimi söylediğimde, gönülsüzce de olsa kitabı vermeye ikna oldu, ama tam hamle ettiğimde sinirleri buna dayanamadı, ben de parmaklarını birer birer kitabın kapağından ayırmak zorunda kaldım.

Bu kitaptan her zamanki kütüphane kitabı büyülerini kaldırmış olmama karşın, bütün izlerin silindiğine dair söz veremiyorum. Madam Pince’in, sorumluluğundaki kitaplara alışılmamış uğursuzluk büyüleri eklediğine rastlanmıştır. Geçen yıl, Kadim Biçim Değiştirme Kuramları’ın bir kopyasının üstüne dalgın dalgın bir şeyler çiziktiriyordum ki, ben daha neye uğradığımı anlayamadan kitap kafama vahşi darbeler indirmeye başladı. Lütfen bu kitaba nasıl muamele ettiğiniz konusunda dikkatli olun. Sayfalarını koparmayın. Nerede olursanız olun Madam Pince’in ensenize yapışıp sizden ağır bir ceza talep etmeyeceği konusunda bir garanti veremem.

Comic Relief’i desteklediğiniz için size teşekkür ederim. Muggle’lardansa evde Quidditch oynamya kalkmamalarını rica ediyorum; elbette ki bu kimsenin oynamadığı, tamamen kurmaca bir spor. Fırsat bu fırsat, gelecek sezonda Puddlemere United’a başarılar diliyorum.

_________________
HarryPotter
HarryPotter
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 649
Yaş : 24
Kayıt tarihi : 04/09/07

Özelliklerim
Ruh Halim: Süper Süper
Forum Katılım %si:
1000/1000  (1000/1000)

Kullanıcı profilini gör http://hptr.realbb.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz